Cas Catala - Illetes, Calvia
1 595 000
Helrenoverad takvåning i en fastighet byggd i sutteräng vilket ger att trots att detta är högst upp så går man rakt in till bostaden från entrén.
Bostaden är totalrenoverad inkl de båda terrasserna. Våningen som är på ett plan med 3 sovrum, alla med en-suit-badrum, smart byggt så att ett badrum även kan fungera som gästbadrum. Ett av sovrummen ligger mot den 30 kvm stora terrassen som går från detta sovrum och längs med hela det mycket rymliga vardagsrummet.
Köket är öppet mot vardagsrummet och fullt utrustat med all maskiner från tyska Neff inkl keramikhällsspisen med inbyggd fläkt och den dolda tvättmaskinen. Vinkylen är dock från AEG.
En spiraltrappa upp från terrassen ligger takterrassen om 150 kvm! Med denna yta finns alla möjligheter till utekök, loungedel, middagsdel, utegym jacuzzi etc. The sky is the limit, bokstavligen.
Hela våningen har ljusa ekparkettgolv, golvvärme i badrummen och dubbelglasade aluminiumfönster.
Fastigheten ligger i ett mycket eftertraktat område i Illetas och bara några minuters promenad från Puro Beach club och sandstränder. Bendinat Golf och den berömda hamnen i Port Portals kantad med bra restauranger nås på några minuter med bil.
Parkeringsplats går att köpa till