Takvåning
San Pedro de Alcántara
Om fastigheten
Välkommen till denna exceptionella strand takvåning i San Pedro de Alcántara! Denna vackra lägenhet erbjuder ett rymligt boende och matplats med en mysig eldstad. Naturligt ljus fyller vardagsrummet, och stora skjutdörrar leder enkelt till en generös terrass, perfekt för al fresco matsal.
Det fullt utrustade köket ger gott om utrymme för ett matbord och öppnar till en sydvästlig terrass med fantastisk havsutsikt. Här kan du koppla av med ett glas vin i den varma eftermiddagssolen.
Master sovrummet har ett badrum, monterade garderober och tillgång till en av terrasserna. Dessutom finns det två gäst sovrum, var och en med sitt eget badrum, och en av dessa sovrum har också tillgång till terrassen.
Fastigheten innehåller ett garage och lagringsutrymme.
Los Almendros II är omgiven av vackert anlagda trädgårdar och erbjuder ett gemensamt poolområde tillsammans med en barnpool. Idealiskt beläget, det är bara några minuters promenad till strandpromenaden och bara en 5 minuters promenad till centrum av San Pedro. Denna charmiga, livliga gemenskap ger en traditionell smak av södra Spanien, med en mängd restauranger, kaféer och små butiker. Mindre turistiska än närliggande områden, San Pedro lockar invånare från hela världen som söker en avslappnad, lugn atmosfär.
Kontakt

Fakta
- Privat terass
- Vardagsrum
- Nära butiker
- Nära stad
- Nära skolor
- Havsutsikt
- Bergsutsikt
- Inhägnat bostadsområde
- Hiss
- Trädgårdsutsikt
- Poolutsikt
- Strandsidan
- Bekvämligheter nära
- Transport nära
- Luftkonditionering
- Centralvärme
- Omöblerat
- Tvättstuga
- Eldstad
- Marmorgolv