Radhus
San Pedro de Alcántara
Om fastigheten
Fantastiskt radhus i urbaniseringen Tiro de Pichón i San Pedro Alcántara. Denna urbanisering är mycket väl belägen, eftersom den har snabb och bekväm tillgång till motorvägen, utan att uppfatta bullret från trafiken, och du kan också bo till fots, med alla nödvändiga tjänster i närheten. I sin tur ligger det lite i utkanten av staden och njuter därmed av lugnet i området.
Det är ett hus med tre våningar; ingången, den första där sovrummen är och ovanför vinden.
Vi når tomten genom gångdörren eller parkeringsdörren och vi hittar en fin och stor uteplats vid entrén till huset. På denna uteplats kan du parkera ett par bilar. Vi går in i huset och vi har en avsats varifrån vi når köket till vänster. Detta är mycket rymligt och ljust, rustikt i stil, fullt utrustat och med ett skafferi. Nästa är toaletten. Till höger hittar vi vardagsrummet med öppen spis. Vardagsrummet har fönster på två av väggarna som har utsikt över husets uteplatser, den främre i västerläge och den bakre uteplatsen i österläge, vilket gör det till ett mycket ljust rum. Om vi fortsätter rakt från husets huvudentré hittar vi dörren som leder till husets bakgård, med en inbyggd grill och ett riktigt stort utrymme att njuta av med vänner och familj. Innan vi går ut till denna uteplats har vi ett utrymme för avlastning, som kan användas som tvättyta, förråd m.m.
Vi går upp till första våningen och vi har de 3 sovrummen (det största med eget badrum). Alla sovrum har inbyggda garderober. På trappavsatsen på denna första våning finns ett komplett badrum med badkar och ett bekvämt omklädningsrum med fönster.
På övervåningen finns den breda och öppna vinden med två fönster, på ena sidan finns ytterligare ett förråd. Detta är ett mångsidigt utrymme som kan användas som ytterligare ett sovrum, lekrum för barn/ungdomar, kontor, gym, etc.
Kontakt

Fakta
- Privat terass
- Nära till butiker
- Golvvärme (badrum)
- Nära till staden
- Fullt utrustat kök
- Fire place
- Nära golfbanor
- Game Room
- Förråd
- Möblering
- Inbyggda garderober
- Inhägnat område
- Bra skick
- Grill
- Stadsutsikt